Gdzie rozpoczyna się rejs?
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich – port rozpoczęcia AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin
Jak wygląda rejs?
Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia starają się płynąć razem.
Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości – Sztynortu, Mikołajek, Giżycka. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec. Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa. A wieczory?? Ogniska, szanty,…
Zapewniamy
- zakwaterowanie na jachtach Bolero 805 lub Tango 730 Sport,
- pełne wyżywienie,
- ubezpieczenie NNW,
- opiekę sprawdzonej kadry,
- opłaty portowe i biwakowe,
- wspaniałą atmosferę i świetną zabawę.
Dla kogo rejs ?
Dla uczniów szkoły podstawowej. Minimalny wiek uczestników 11 lat, maksymalny 15 lat. Przeznaczony jest dla osób, które wyrosły już z Optymistów i teraz chciały by spróbować żeglarstwa biwakowego oraz dla tych którzy nie byli jeszcze nigdy na żaglach, a chcieliby sprawdzić czy zasmakują w tym fascynującym sporcie. Podczas rejsu istnieje możliwość szkolenia i zdania egzaminu na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO ( tylko dla osób powyżej 14 lat )
Na jakich jachtach pływamy?
Rejsy wędrowne organizujemy na dużych bezpiecznych i komfortowych jachtach Bolero 805 oraz na szybkich regatowych jachtach klasy Tango 730 sport.
Skład załogi rejsowej
Załogi liczą od 5 do 7 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik – opiekun WYCHOWANEK NASZEGO KLUBU . Cały rejs liczy około 30 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.
Wyżywienie
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. Intendentka przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.
Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne – jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.