Kursy na stopień Sternika Motorowodnego w Łodzi

Terminy indywidualne umawiamy pod nr 603 67 77 88  

 

Zapraszamy na pierwszy kurs w sezonie 2019 

13 04 2019 - zajecia teoretyczne -YC Albatros Piotrkowska 36 - godzina 0900 - 1500

14 04 2019 lub 27 04  -zajęcia praktyczne - Łódź, Stawy Stefańskiego, ul. Patriotyczna - do wyboru jeden z tych dni !

 

28 04 2019 - egzamin 

Kolejny termin 11 05 2019 - zajecia teoretyczne -YC Albatros Piotrkowska 36 - godzina 0900 - 1500

12 05  lub 18 05  -zajęcia praktyczne - Łódź, Stawy Stefańskiego, ul. Patriotyczna - do wyboru jeden z tych dni !

 

19 05 2019 - egzamin

 

Uprawnienia sternika motorowodnego pozwalają na: prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy (w tym skuterów wodnych) oraz prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba poniżej 12 m po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej.
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz + 48 603 67 77 88 kpt. Przemek Stańczyk Możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17.   


Gdzie się odbywa kurs?

- zajęcia teoretyczne: Łódź ul. PiotrkowsKA 36 - siedziba Yacht Club Albatros

- zajęcia praktyczne: Stawy Stefańskiego Łódż Górna - przystań   

  YC Albatros ul Patriotyczna  

                                    

Co Ci daje ten kurs?
Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień sternika motorowodnego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia), który jest zwieńczeniem kursu. Przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień.

Jak wygląda egzamin?
Część teoretyczna jest przeprowadzana w formie pisemnej. Zdający w ciągu 90 minut musi odpowiedzieć na 75 pytań testowych (jednokrotnego wyboru).

W części praktycznej egzaminowany potwierdza swoją umiejętność bezpiecznego prowadzenia łodzi motorowej i stosowania w praktyce wiadomości technicznych i nautycznych.

Wymagania  :      - ukończone 14 lat

 

 

 

Kto szkoli ?  

Kapitanowie Motorowodni – Instruktorzy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego


Cena 555 pln

 Zapewniamy:

·         Motorówkę Galia 475 z silnikiem Yamaha 60 KM

·         bezpieczeństwo na wodzie 

·         wykwalifikowaną kadrę instruktorską

·         pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne do egzaminu na              stopień sternika motorowodnego

·         wspaniały wypoczynek i świetną zabawę 

 

Zapraszamy na pierwszy kurs w sezonie 2019 

13 04 2019 - zajecia teoretyczne -YC Albatros Piotrkowska 36 - godzina 0900 - 1500

14 04 2019 lub 27 04  -zajęcia praktyczne - Łódź, Stawy Stefańskiego, ul. Patriotyczna - do wyboru jeden z tych dni !

 

28 04 2019 - egzamin 

Kolejny termin 11 05 2019 - zajecia teoretyczne -YC Albatros Piotrkowska 36 - godzina 0900 - 1500

12 05  lub 18 05  -zajęcia praktyczne - Łódź, Stawy Stefańskiego, ul. Patriotyczna - do wyboru jeden z tych dni !

 

19 05 2019 - egzamin

 

Cena nie zawiera :

·   kosztów egzaminu 250 pln;  zniżka 50% dla osób poniżej 26        roku życia,cuczących się  - 125 pln 

·   kosztów patentu 50 pln; zniżka 50% dla osób poniżej 26 roku      życia, uczących się - 25 pln

  

   Procedura uzyskania patentu                      

Po egzaminie każdy indywidualnie występuje do Polskiego Związku Motorowodnego z wnioskiem o wydanie patentu.
Do wystawienia patentu należy zebrać następujące dokumenty:

Wyżej wymienione dokumenty należy przysłać pocztą, bądź dostarczyć osobiście do biura Polskiego Związku Motrowodnego i Narciarstwa Wodnego:

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
ul. Nowogrodzka 40, 00-691 Warszawa                                                                     

Ramowy plan dnia  zajęć praktycznych:

Kursanci są podzieleni na grupy 2 -3 osobowe, podział na grupy odbywa się podczas zajęć teoretycznych.  Ilość grup jest uzależniona od liczny kursantów. Podczas zajęć praktycznych uczymy się BEZPIECZNEGO użytkowania i obsługiwania wszystkich urządzeń motorówki. Ćwiczymy objęte programem szkoleniowym manewry oraz  kilka nieobowiązkowych, ale bardzo przydatnych podczas późniejszego pływania.

 

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC (UKF)   

 

Najbliższy termin 12 01 2019 - siedem wolnych miejsc

Kurs trwa około 7 godzin, kończy się egzaminem.  Odbywa sie w Yacht Clubie Albatros - Łódź ul Piotrkowska 36. 

 

Obecnie każdy statek morski- jacht, motorówka musi posiadać na swoim pokładzie „UKF-kę” z przystawką DSC - mówią o tym przepisy bezpieczeństwa, dobra praktyka morska i zdrowy rozsądek. Każdy, kto chce wyczarterować lub prowadzić jacht np w Chorwacji lub w Polsce, musi posiadać uprawnienia operatora bliskiego zasięgu SRC (Short Range Certyficate). Większość firm czarterowych wymaga od skippera posiadania tych uprawnień i warunkuje tym udostępnienie jednostki. 
Według umów międzynarodowych, prawo posługiwania się radiem ma osoba posiadająca uprawnienia operatora SRC lub osoba pod jego (jej) bezpośrednim nadzorem. W praktyce oznacza to, iż na pokładzie każdego jachtu morskiego musi znajdować się przynajmniej jedna osoba ze świadectwem SRC.

Masz pytania ? Dzwoń teraz + 48 603 67 77 88 kpt. Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17 ) 

KTO WYSTAWIA  PATENT ?

RYA Royal Yachting Association www.rya.org.uk . Świadectwa wydawane są przez RYA pod patronatem brytyjskiego costguard-u MCA Maritime and Coastguard Agency www.mcga.gov.uk 

CZEGO I JAK UCZYMY ?

Koncentrujemy się na ważnych zagadnieniach dotyczących korespondencji radiowej. Nie będziemy Was uczyć, na jakiej częstotliwości nadają poszczególne kanały, jakie są rodzaje modulacji fali, natomiast będziemy dużo czasu spędzać na praktycznym używaniu radia. Czy ktoś wie, na jakiej częstotliwości działają nasze telefony komórkowe? Myślę, że nie – mimo to wszyscy potrafimy przez nie rozmawiać. Każdy natomiast powinien wiedzieć, jakie formuły obowiązują podczas akcji ratunkowej czy przy wywołaniu innej jednostki.

Kurs zaczyna się rano o godz. 09:00 i ,z krótkimi przerwami, trwa do 15:00 - 16:00. Po kilku godzinach ćwiczeń, każdy z Was jest w stanie zaprezentować umiejętność praktycznej obsługi radia z przystawką DSC, umie odebrać i nadać komunikaty oraz zna zasady korespondencji radiowej. Pod koniec zajęć piszemy krótki test jednokrotnego wyboru z dwoma pytaniami opisowymi. Warto dodać, iż każdy z zarejestrowanych kursantów otrzymuje dostęp do osobistej strefy logowania, w której może pobrać materiały szkoleniowe oraz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą elektronicznie generowanego testu. Testy tworzą się losowo w oparciu o pytania egzaminacyjne, a nadzorujący algorytm dopasowuje zestawy w odniesieniu do wcześniejszych wyników. 

SPRZĘT 

Zajęcia praktyczne odbywają się na rzeczywistych radiach morskich ICOM M411, a nie na symulatorach komputerowych. Radia te są powszechnie spotykane na jednostkach czarterowych i na półkach sklepowych całego świata. 

Icom przygotował dla nas specjalne zestawy treningowe (pozbawione końcówki mocy), które umożliwiają nadawanie i odbieranie komunikatów DSC oraz procedur głosowych, nawet w warunkach portowych. Komunikacja odbywa się po kablu sieciowym, dzięki czemu możemy bezpiecznie prowadzić zajęcia w portach i na statkach, z pełnym odwzorowaniem rzeczywistości (słyszymy rozmowy blisko przepływających jednostek, a w tym czasie wysyłamy i odbieramy sygnały DISTRESS). 

DLACZEGO U NAS ?

U nas nie stracicie paru dni na wkuwanie wiadomości, których nigdy nie wykorzystacie, nie będziecie musieli brać urlopu lub jechać specjalnie na egzamin w innym terminie i do innego miasta. Wszystko załatwicie w jeden dzień, w jednym miejscu,  zdobywając przy tym praktyczną  wiedzę i przydatne umiejętności.
Uczymy tak długo, aż pomyślnie zdacie egzamin. Całość prowadzona jest w bardzo bezstresowy sposób.
Dla nas najważniejsza jest skuteczność edukacji i Wasze zadowolenie, a największą nagrodą - dobra opinia. Najbardziej cieszą nas niezależne wypowiedzi na forach dyskusyjnych np. na grupie pl.rec.zeglarstwo i innych forach żeglarskich. 

KURS 

Kurs prowadzony jest w języku polskim, materiały szkoleniowe są po polsku, procedury radiowe odbywają się w języku angielskim lub polskim (zależy od woli kursanta - preferujemy angielski), test jest w języku angielskim, ale dla chętnych dysponujemy tłumaczeniami.  
Preferowana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zrozumienia tekstu, ale nie jest to warunek udziału w kursie.

PATENT i POTWIERDZENIE ZDANIA EGZAMINU 

Patent wysyłany jest bezpośrednio z Anglii na wskazany w formularzu adres korespondencyjny. Trwa to od 3 do 8 tygodni od momentu zakończenia kursu. 
Po pomyślnie zdanym egzaminie każdy z kursantów może otrzymać pisemne potwierdzenie (PDF) o tym, iż zdał egzamin i oczekuje na wydanie certyfikatu. Ten dokument pozwala czarterować jachty w Chorwacji i prowadzić rejsy. Do tej pory wystawiliśmy kilkaset takich potwierdzeń i nigdy nie słyszeliśmy o jego zakwestionowaniu przez jakiekolwiek służby morskie.

WAŻNOŚĆ i OBOWIĄZYWANIE PATENTU
Patent jest ważny na całym świecie (również i w Polsce), można na jego podstawie pływać w strefie GMDSS 1 oraz rejestrować stacje radiowe na prywatnych i komercyjnych jednostkach w odpowiednich urzędach danego kraju (w Polsce jest to Urząd Komunikacji Elektronicznej). 

MUŚISZ MIEĆ ZE SOBĄ:

 • zdjęcie o wymiarach 3,5 na 4,5 cm (nowego lub starego typu, czarno białe lub kolorowe)
 • kartki/zeszyt i coś do pisania
 • dobry humor 
 • potwierdzenie zapisu na egzamin ( do wygenerowania ze strony RYA ) 


PEŁNE KOSZTY KURSU SRC WRAZ Z EGZAMINEM:
cena kursu  375 zł +  książka 50 zł +  egzamin 60 funtów

   Żeglarz jachtowy dla dorosłych w systemie weekendowym !

Najbliższy termin maj 2019   

Zajęcia 1,2,3,4,5,11,12,18,19 maj 2019

Ostatnie pieć wolnych miejsc !

Terminy indywidualne dla  grup złożonych z min. 3 osób ! 

Termin jesienny

7,8,14,15,21,22,28,29 wrzesień 2019 

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 18, w soboty i niedziele do godziny 15) 

Gdzie się odbywa?

Nad Zalewem Sulejowskim w ośrodku “Wodnik” w Bronisławowie. http://www.wodnikbronislawow.pl/wodnik/

Chesz podejrzeć jakie są warunki w porcie, w którym odbywa się szkolenie ???

Kamera " U Łysego " Bronisławów Wodnik: http://worldcam.live/pl/webcam/bronislawow 

Co Ci daje ten kurs ?

Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia),który jest zwieńczeniem kursu (przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień).

Uprawnienia :
- stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Dla kogo ?

Dla osób dorosłych.

TERMINY INDYWIDUALNE DLA GRUP !!

 

Kto szkoli ?

Wyłącznie wykwalifikowani instruktorzy żeglarstwa, a szkolenie odbywa się na zadbanych i świetnie wyposażonych prywatnych jachtach, a nie na powszechnie wykorzystywanych, "zmęczonych życiem" sulejowskich Omegach.

 

Najbliższy termin maj 2019   

Zajęcia 1,2,3,4,5,11,12,18,19 maj 2019

 

Termin jesienny 

7,8,14,15,21,22,28,29 wrzesień 2019

 

Cena : 1295 pln

Zapewniamy :

·         komfortowe jachty

·         zakwaterowanie na jachtach

·         wykwalifikowaną kadrę instruktorską

·         pełne szkolenie do egzaminu na stopień żeglarza                  jachtowego

·         wspaniały wypoczynek i świetną zabawę 

 

 Cena nie zawiera :

·         dojazdów 

·         wyżywienia

·         kosztu egzaminu i wydania patentu (250 pln egzamin i 50 pln patent - 50% zniżki                 poniżej 26 roku życia)

 

Ramowy plan dnia :

08:00   Pobudka i śniadanie

09:00 - 13:00 Zajęcia na wodzie, w przypadku złej pogody zajęcia teoretyczne

13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa

14:00 - 17:30 Zajęcia na wodzie , w przypadku złej pogody zajęcia teoretyczne

18:30 - ..... grill i dyskusje panelowe o Meteorologii, Locji, Ratownictwie, Filozofii, Życiu, Kobietach,  itd :)

 

Akwen nawigacyjny: Morze Egejskie i Zatoka Sarońska

Miejsce początku i końca rejsu: Ateny 

Przelot: Łódź - Ateny (Ryanair)

Grecja jest najbardziej wyspiarskim krajem w Europie, a żeglowanie od wieków jest koniecznością na archipelagach morza Egejskiego. Jesienią wiatry są bardziej sprzyjające i stabilne. Ponadto, cały region jest znany z niezmiennie słonecznej pogody, od wiosny do późnej jesieni, a temperatura wody w pażdzierniku osiąga 22°C do 24°C.

Dystans pomiędzy wyspami pozwala każdego dnia odkrywać inną, nie nużąc młodych wilków morskich, które będą miały czas i na naukę sztuki żeglarskiej, i na zabawę w przejrzystej wodzie w cichych zatoczkach odwiedzanych po drodze. Dzieci będą mogły, w bezpiecznych warunkach, uczestniczyć w manewrach, poznawać elementy nawigacji, uczyć się węzłów, sterować.

Rejs odbędzie się na wygodnym i bezpiecznym katamaranie typu Nautitech lub Lagoon, z przestronnymi kajutami wraz z pościelą i ręcznikami, kuchnią, kilkoma łazienkami z prysznicem i WC. Jednostka z pełnym wyposażeniem nawigacyjnym, żaglami marszowymi z pełnolistwowym grotem, oraz pontonem i silnikiem zaburtowym. Katamaran jest dodatkowo wyposażony w środki bezpieczeństwa dostosowane dla dzieci.

Katamaran zapewnia żeglarzom więcej przestrzeni mieszkalnej, jest też znacznie mniej podatny na przechył, co zwiększa wygodę żeglowania, a ponadto, w kursach pełnych, ma potencjał pływania szybciej niż jednokadłubowiec. Mniejsze zanurzenie pozwala głębiej kotwiczyć katamaranem w zatokach i basenach portowych. 

Koszt tygodniowego rejsu : 390EUR/os, 290 EUR/ dziecko. Koszt obejmuje jacht, jego wyposażenie dodatkowe oraz ubezpieczenie. Dodatkowo, trzeba liczyć 150 EUR składki na kasę jachtu  (zaprowiantowanie, paliwo, opłaty portowe, itp.)

Kontakt: kpt. Ziemowit Stańczyk ziemek@wrejs.pl                 
tel.: 888 011 148                                                           
kapitan jachtowy PZŻ, RYA/MCA Yachtmaster, Instruktor żeglarstwa

Więcej o żeglowaniu z dziećmi:

Maluchy na pokładzie

Kurs na licencję na holowanie narciarza i innych obiektów pływających

25 05 2019 - Bronisławów ośrodek Wodnik -

Masz pytania ? Dzwoń teraz + 48 603 67 77 88 kpt. Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licencja ta upoważnia do uprawnia turystyki wodnej na jachtach motorowodnych przy holowaniu narciarza wodnego oraz uprawiania turystyki wodnej na jachtach motorowodnych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji.

Wymagania:

1. Ukończony 18 rok życia
2. Posiadanie patentu co najmniej sternika motorowodnego,

 

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz + 48 603 67 77 88 kpt. Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)   

Najbliższy termi:

25 maj 2019 

 

 

 

Cena 495 pln

 

Zapewniamy:

 ·         Motorówkę ANTARES Z SILNIKIEM YAMAHA 100 KM  

 ·         sprzęt do holowania

 ·         bezpieczeństwo na wodzie 

 ·         wykwalifikowaną kadrę instruktorską

 ·         pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne do egzaminu na licencję

 ·         świetną zabawę !!

 

 

  Cena nie zawiera :

·         kosztów egzaminu

·         kosztów wydania patentu 

 

Kto szkoli : Kapitanowie Motorowodni – Instruktorzy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego

  Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego

 

Uprawnienia do zdobycia:
*stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Gdzie się odbywa ?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (port rozpoczęcia - AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin). Trasa jest wybierana przez Komandora rejsu i w trakcie rejsu dostosowywana do bieżących warunków pogodowo-szkoleniowych. 

Co Ci daje ten rejs ?

Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia), który jest zwieńczeniem kursu (przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień).

Terminy:

1. 22 06 - 06 07  2018  - pełne 14 dni !
2  06 07 - 20 07  2018  - pełne 14 dni !
3  20 07 - 03 08  2018  - pełne 14 dni !
4  03 08 - 17 08  2018  - pełne 14 dni !

 Cena :

·         1995 PLN

·         150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

·         125 PLN opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza                jachtowego dla osób uczących sie poniżej 26 roku życia

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 

  

Co się tam dzieje ?

Rejsy szkoleniowe organizowane przez "Albatrosa" to idealne połączenie szkolenia żeglarskiego i rejsu wędrownego. Przygotowane są dla tych, których codzienne stacjonarne szkolenie nuży. Oprócz możliwości zwiedzenia urokliwych zakątków Mazur, rejs taki daje możliwość pełnej realizacji programu szkolenia na stopień żeglarza jachtowego. Atutem takiej formy zdobywania uprawnień jest różnorodność spotykanych na wodzie sytuacji.
Na szkoleniach stacjonarnych manewrówka odbywa się zawsze w tym samym miejscu i ilość sytuacji żeglarskich jest bardzo ograniczona. Wędrowne szkolenie chroni przed staniem się tzw. "żeglarzem jednego portu i jednej zatoczki". Uczestnicy znajdują się codziennie w innych warunkach pogodowych i geograficznych, nabywają umiejętności przeprawiania się przez śluzy i kanały, uczą się kłaść i stawiać maszty, rzucać kotwicę, stawać na boi. Słowem - zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnej żeglugi śródlądowej.

 
Wymagania  :

·         Ukończone 14 lat

·         Niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców na                          uczestnictwo w kursie, do pobrania w zakładce kontakt 

 

Kto szkoli ?
Kadrę stanowią wyłącznie nasi wychowankowie, których dobrze znamy i cenimy za ich umiejętności dydaktyczne i zdolności komunikacji międzyludzkiej.

Na jakich łodziach się uczysz ? 
Uczysz się na naszych własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych.W skład naszej armady wchodzą: Twister, Antila, Viva 700

Skład załogi rejsowej 
5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt liczną grupą młodych ludzi. Ograniczona ilość uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie 
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się żywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Po ciężkim dniu nauki manewrowania jachtem codziennie zapewniamy świetną zabawę - ogniska, gitarę i śpiew !!

   

 Zapewniamy:

·         zakwaterowanie na jachtach  Viva 700, Twister, Antila

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         pełen program szkolenia na stopień ŻEGLARZA                            JACHTOWEGO

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Plan kursu :  

Plan dnia jest ramowy, uzależniony od warunków pogodowych i etapu kursu - może więc ulec zmianom.

08:00 Pobudka i śniadanie

09:00 - 09:10  Apel

09:30 - 15:00   Zajęcia na wodzie

15:00 - 16:00  Przerwa obiadowa

16:00 – 18:00  Zajęcia teoretyczne

18:00 – 22:00  Kolacja, nauka własna, ogniska

 Yacht Club Albatros wraz z Jackiem Paluszkiewiczem zaprasza na

 
REJSY REGATOWE PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH                                         

Terminy:

1. 22 06 - 06 07  2018  - pełne 14 dni !
2  06 07 - 20 07  2018  pełne 14 dni !
3  20 07 - 03 08  2018  - pełne 14 dni !
4  03 08 - 17 08  2018  pełne 14 dni !
                 
    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Gdzie rozpoczyna się rejs?
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia i zakończenia: Akademicki Związek Sportowy Wilkasy  nad jeziorem Niegocin.

Jak wygląda rejs? 
Uczestnicy są podzieleni na 5 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach TANGO 730 SPORT. Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia ścigają się na wyznaczonych i omówionych uprzednio trasach.
Ideą Rejsu regatowego jest przygotowanie uczestników do startu w regatach. Obóz ma charakter szkoleniowy. Podczas rejsu odbywać się będą wykłady dotyczące teorii pływania regatowego, pozwalające na zapoznanie się z obowiązującymi regułami współzawodnictwa oraz przepisami Komisji Regatowych. Uczestnicy nauczą się odpowiedniego trymowania jachtu, poznają taktyki pływania. Teorię wykorzystamy w praktyce poprzez codzienne ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów.

Podczas rejsu uczestnicy będą mieli okazjE wystartować i sprawdzić swoje nabyte umiejętności w II Międzynarodowych Regatach o Puchar Albatrosa  oraz podobnych w zależności od terminarza regat na Wielkich Jeziorach Mazurskich. A wieczory?? Ogniska, szanty....

Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości - Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa regatowego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zapewniamy:
·         zakwaterowanie na jachtach Tango730 Sport
·         pełne wyżywienie
·         ubezpieczenie NNW
·         opiekę sprawdzonej kadry
·         opłaty portowe i biwakowe
·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę
 

Terminy:

1. 22 06 - 06 07  2018  - pełne 14 dni !
2  06 07 - 20 07  2018  pełne 14 dni !
3  20 07 - 03 08  2018  - pełne 14 dni !
4  03 08 - 17 08  2018  pełne 14 dni !
 
Cena : 1995 PLN  - dla grup od 5 osób zniżki !
           150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź
 
Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 
 
Dla kogo rejs?
Rejs regatowy przeznaczony jest dla osób z umiejętnościami i doświadczeniem żeglarskim - osób, które chcą sprawdzić się jako członkowie regatowego teamu oraz dowiedziec się jak pływać szybko. Nie wymagane jest posiadanie patentu żeglarskiego. Uczestnicy muszą mieć jedynie ukończone 16 lat.
 
Skład załogi rejsowej.
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Grupa całego rejsu liczy max. 25 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.
 
 
Wyżywienie.
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, (przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.
 
Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie - doświadczony Sternik.
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

     Optymistyczne wakacje - Półkolonie żeglarskie 

                Stawy Stefańskiego Łódź - Ruda

             Wake & Roll Park, ul. Patriotyczna 3

 

 

Półkolonie żeglarskie to oferta skierowana do dzieci, które chcą rozpocząć

przygodę żeglarskąProponujemy pięciodniowe turnusy nauki żeglowania dla dzieci w wieku 6-12 lat.

 

 

Program :

Półkolonie odbywają się od poniedziałku do piątku (razem 5 dni)

w godzinach 07:00 -16:00. ( dzieci należy dowieźć najpóźniej na godzinę 0900 ) 


W programie

         nauka żeglowania na Optymistach

 

 •  

 •  

 • zajęcia z bezpieczeństwa na wodzie

 •  

 •  

 •  

 •  

 • nauka węzłów

 •  

 •  

 •  

 • pływanie motorówką

 •  

 •  

 •  

 • holowanie na bananie

 •  

 •  

 •  

 • kąpiele pod nadzorem ratownika WOPR

 •  

   

   

 •  .

 • i wiele innych atrakcji...

 •  

 •  

 •  

 

Terminy

 

 

 

OPT I   - 01 07 - 05 07 2019

 

 

OPT II  - 08 07 - 12 07 2019

 

 

OPT III - 15 07 - 19 07 2019

 

 

OPT IV - 22 07 - 26 07 2019

 

 

OPT V  - 29 07 - 02 08 2019

 

 

OPT VII -12 08 - 16 08 2019 

 

 

 

 

 

 

 

Masz pytania ?  Dzwoń teraz 603 677 788 kpt Przemek Stańczyk

 

 

 

Plan dnia 

-07.00 – 09.00 - zbiórka, przygotowanie sprzętu do pływania
-09.00 – 12.30 - zajęcia na wodzie 
-12.30 – 13.30 - obiad  
-
13.30 – 14.30 - zajęcia popołudniowe na wodzie
-15.00
 - 15.30 - klarowanie sprzętu 
-15.30 - 16.00 - odbiór dzieci 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena 695 zł 

 

Cena zawiera
Wyżywienie (obiad i owoce w trakcie dnia ),
 wodę do picia, ubezpieczenie NNW,

realizację programu półkolonii (z uwzględnieniem warunków atmosferycznych),

opiekę trenerów - instruktorów, komplet materiałów do zajęć lądowych,

jachty Optymist, pływanie motorówką Galia 475 i RiBem 490,  holowanie na

bananie i wiele innych atrakcji...

 

Cena nie zawiera noclegów.

 

Masz pytania ?  Dzwoń teraz 603 677 788 kpt Przemek Stańczyk

Yacht Club Albatros wraz z Politechniką Łódzką  zaprasza na
 
REJS MATURZYSTÓW I STUDENTÓW
PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH.
 
       Termin  03 08 - 17 08 2019 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Gdzie rozpoczyna się rejs?
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia i zakończenia: Akademicki Związek Sportowy Wilkasy nad jeziorem Niegocin.

Jak wygląda rejs? 
Uczestnicy są podzieleni na 5 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach. Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia starają się płynać razem. 
Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości -  Sztynortu, Mikołajek, Giżycka. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa. A wieczory?? Ogniska, szanty, małe piwo…

Zapewniamy :
·         zakwaterowanie na jachtach Tango730 sport, Sasanka                  Viva 700, Twister, Tango, Antila
·         pełne wyżywienie
·         ubezpieczenie NNW
·         opiekę sprawdzonej kadry
·         opłaty portowe i biwakowe
·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę
 
Cena : 1795 PLN  (1995 PLN zakwaterowanie na regatowym TANGO 730 )
          - dla grup od 5 osób zniżki!
           150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)

Dla kogo przeznacziny jest rejs?
Przeznaczony jest dla  studentów - osób, które nie były jeszcze nigdy na żaglach, a chciałyby sprawdzić czy zasmakują w tym fascynującym sporcie. Również dla posiadaczy stopnia żeglarza jachtowego rejs ten będzie okazją do pogłębienia swojej niedawno zdobytej wiedzy z zakresu prowadzenia jachtu.
W przypadku zebrania minimum 4 osób zainteresowanych szkoleniem na stopień żeglarza jachtowego instnieje możliwość zorganizowania takiego szkolenia i zakończenia rejsu zdobyciem podstawowych uprawnień żeglarskich.

Na jakich jachtach pływamy ?
Rejsy wędrowne organizujemy na własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych. W skład naszej armady wchodzą m.in. Tango, Viva 700, Antila.


Skład załogi rejsowej.
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim  dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie.
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka (przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)) która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.
 
Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.
 
Wymagania:
- legitymacja studencka
- dobre chęci :)
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

  Mazurski rejs wędrowny.

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 

 

Gdzie się odbywa ?


Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (port rozpoczęcia - AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin). Trasa jest wybierana przez Komandora rejsu i w trakcie rejsu dostosowywana do bieżących warunków pogodowych i potrzeb zaopatrzeniowych. Preferujemy ciche biwaki, kameralne ogniska i wieczorne szanty. 

Terminy:

1. 22 06 - 06 07  2018  - pełne 14 dni !
2  06 07 - 20 07  2018  pełne 14 dni !
3  20 07 - 03 08  2018  - pełne 14 dni !
4  03 08 - 17 08  2018  pełne 14 dni !

 Cena :

·         1995 PLN

·         150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

 Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 

Co się tam dzieje ?

Rejsy wędrowne organizowane przez "Albatrosa" przygotowane są dla tych, po raz piewszy jadą na tego typu wakacje. Chcieliby poznać podstawy żeglarstwa i miło spedzić dwa tygodnie na wodzie. Oprócz możliwości zwiedzenia urokliwych zakątków taki rejs daje możliwość zdobycia doświadczenia w różnych portach i ..............
na. Wędrowne szkolenie chroni przed staniem się tzw. "żeglarzem jednego portu i jednej zatoczki". Uczestnicy znajdują się codziennie w innych warunkach pogodowych i geograficznych, nabywają umiejętności przeprawiania się przez śluzy i kanały, uczą się kłaść i stawiać maszty, rzucać kotwicę, stawać na boi. Słowem - zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnej żeglugi śródlądowej.

 
Wymagania  :

·         Ukończone 14 lat

 

Kto prowadzi jacht ?
Kadrę stanowią wyłącznie nasi wychowankowie, których dobrze znamy i cenimy za ich umiejętności dydaktyczne i zdolności komunikacji międzyludzkiej.

Na jakich łodziach pływasz ? 
Uczysz się na naszych własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych.W skład naszej armady wchodzą: Twister, Antila, Viva 700

Skład załogi rejsowej 
5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt liczną grupą młodych ludzi. Ograniczona ilość uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie 
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się żywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Po ciężkim dniu nauki manewrowania jachtem codziennie zapewniamy świetną zabawę - ogniska, gitarę i śpiew !!

   

 Zapewniamy:

·         zakwaterowanie na jachtach Tango sport, Sasanka Viva 700,                       Twister, Antila

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         pełen program szkolenia na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

  

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 

 

 

 Rejs dla dzieci. 

 Termin 22 06 - 06 07 2019 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)    

Gdzie rozpoczyna się rejs?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin

Jak wygląda rejs? 

Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia starają się płynać razem. 
Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości -  Sztynortu, Mikołajek, Giżycka. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa. A wieczory??  Ogniska, szanty,…

  Zapewniamy :

·         zakwaterowanie na jachtach Tango730 sport, Viva 700,                  Twister, Antila

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Termin:  22 06 - 06 07 2019 

Cena : 1995 PLN 
         + 150 PLN dojazd autokarem na trasie Łódź - Wilkasy - Łódź

 

Dla kogo rejs ?
Dla uczniów gimnazjów !! Przeznaczony jest dla osób, które nie były jeszcze nigdy na żaglach, a chciałyby sprawdzić czy zasmakują w tym fascynującym sporcie. Podczas rejsu istnieje możliwość szkolenia i zdania egzaminu na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO 

Na jakich jachtach pływamy?
Rejsy wędrowne organizujemy na własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych. W skład naszej armady wchodzą: Tango 730 sport, Twister, Viva 700.Skład załogi rejsowej 
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim  dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie

W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. Intendentka  przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)    

Terminy: 23.06 - 30.06.2018 i 30.06 - 07.07.2018

Akwen nawigacyjny: Morze Korsyki i Tyrreńskie

Miejsce początku i końca rejsu: Ajaccio 

Przelot: Warszawa - Paryż - Ajaccio

Korsyka i Sardynia; urok ciepłego morza, pięknej architektury, nieokiełznanej  przyrody i wyśmienitej kuchni lokalnej składają się na niezapomnianą żeglarską wyprawę. Na morzu rozciągającym się od Balearów aż do zachodnich brzegów Korsyki rzadko występuje cisza, a wybrzeże wyspy usiane jest criques – zatoczkami, gdzie noc na kotwicy z dala od portowego zgiełku jest osobnym doświadczeniem. 

Korsyka jest górzysta, jej szczyty są wyższe niż Tatry i nie pozostają bez wpływu na mikroklimat wyspy, a w szczególności na wiejące w okolicy wiatry. Odkrywanie zachodniej i południowej części wyspy dostarczy nie tylko żeglarskich wrażeń, Bonifacio zachwyca swoim położeniem i średniowieczną architekturą. Stamtąd tylko kilka mil do archipelagu La Maddalena i do samej Sardynii. Podmorski świat pełen życia także warto odkryć, nurkując swobodnie w osłoniętych criques, z dala od głównych szlaków i ośrodków turystycznych.

Średnia temperatura wody na Korsyce pod koniec czerwca to 23°C – 25°C. Temperatury powietrza są wyższe, ale na szczęście letnie upały nie doskwierają tutaj często. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, trzeba to wziąć pod uwagę. Klimat na morzu jest stabilny, z wiatrami dominującymi w czerwcu i lipcu z sektora W – NW. Nie ma tutaj typowego latem na Egejskim meltemi. Zachmurzenie pojawia się głównie nad lądem z uwagi na górzystą topografię wyspy.

Przykładowa trasa: Ajaccio - Campomoro (23Nm) - Stintino (51Nm) - Bonifacio (51Nm) - La Maddalena (21Nm) - Rondinara (22Nm) - Roccapina (26Nm) - Ajaccio (35Nm)

Przebieg i trasa wyprawy są ustalane wspólnie biorąc pod uwagę prognozę pogody oraz możliwości i chęci załogi, dzięki czemu, nawet jeśli płyniemy daleko, to bezpiecznie, z planem „B” w zanadrzu. Pierwszego dnia, przeprowadzamy szkolenie obejmujące zasady bezpiecznego poruszania się na pokładzie, postępowania w sytuacjach awaryjnych, obsługę sprzętu ratowniczego, etc. Jacht jest w pełni wyposażony w tym względzie, co sprawdzamy przed wypłynięciem.

Rejs odbędzie się na wygodnym i bezpiecznym jachcie pełnomorskim ze stoczni Bénéteau lub Dehler, z przestronnymi kajutami wraz z pościelą i ręcznikami, kuchnią, kilkoma łazienkami z prysznicem i WC. Jednostka z pełnym wyposażeniem nawigacyjnym, żaglami marszowymi z pełnolistwowym grotem, oraz pontonem i silnikiem zaburtowym. Jacht jest dodatkowo wyposażony w środki bezpieczeństwa dostosowane dla dzieci.

Jednostka o dużej dzielności, w kursach na wiatr szybsza niż katamaran porównywalnej klasy, a jednocześnie stabilna i dająca poczucie komfortu. Odpowiednio głęboki kil zmniejsza podatność jachtu na przechył, a jednocześnie pozwala kotwiczyć blisko brzegu w zatokach i basenach portowych.

Koszt tygodniowego rejsu: 490 EUR/os, 420 EUR/ dziecko. Koszt obejmuje jacht, jego wyposażenie dodatkowe oraz ubezpieczenie. Dodatkowo, trzeba liczyć 150 EUR składki na kasę jachtu (zaprowiantowanie, paliwo, opłaty portowe, itp.)

Kontakt: kpt. Ziemowit Stańczyk ziemek@wrejs.pl tel.: 888 011 148                                          kapitan jachtowy PZŻ, RYA/MCA Yachtmaster, Instruktor żeglarstwa

Więcej o żeglowaniu z dziećmi:

http://podroze.se.pl/poradnik/maluch-na-pokladzie-czyli-jak-bezpiecznie-zeglowac/4386/

 

  Rejs dla dzieci pracowników Politechiki łódzkiej 

 

 

 Yacht Club Albatros wraz z Klubem Żeglarskim Politechniki Łódzkiej zapraszają na rejs szkoleniowy zakończony egzaminem na stopień żeglarza jachtowego w terminie 07 07 - 21 07 2018 

 

 

Gdzie się odbywa ?


Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (port rozpoczęcia - AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin). Trasa jest wybierana przez Komandora rejsu i w trakcie rejsu dostosowywana do bieżących warunków pogodowo-szkoleniowych. 

Co Ci daje ten rejs ?

Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia), który jest zwieńczeniem kursu (przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień).

Termin-  07 07 - 21 07  2018

Cena:

·         1795 PLN

·         150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

·         w przypadku zdawania egzminu - 125 PLN opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza jachtowego dla osób uczących sie poniżej 26 roku życia

Co się tam dzieje ?

Rejsy szkoleniowe organizowane przez "Albatrosa" to idealne połączenie szkolenia żeglarskiego i rejsu wędrownego. Przygotowane są dla tych, których codzienne stacjonarne szkolenie nuży. Oprócz możliwości zwiedzenia urokliwych zakątków Mazur, rejs taki daje możliwość pełnej realizacji programu szkolenia na stopień żeglarza jachtowego. Atutem takiej formy zdobywania uprawnień jest różnorodność spotykanych na wodzie sytuacji.
Na szkoleniach stacjonarnych manewrówka odbywa się zawsze w tym samym miejscu i ilość sytuacji żeglarskich jest bardzo ograniczona. Wędrowne szkolenie chroni przed staniem się tzw. "żeglarzem jednego portu i jednej zatoczki". Uczestnicy znajdują się codziennie w innych warunkach pogodowych i geograficznych, nabywają umiejętności przeprawiania się przez śluzy i kanały, uczą się kłaść i stawiać maszty, rzucać kotwicę, stawać na boi. Słowem - zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnej żeglugi śródlądowej.

 
Wymagania  :

·         Niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców na uczestnictwo w kursie   do pobrania w zakładce kontakt) 

 

Kto szkoli ?
Kadrę stanowią wyłącznie nasi wychowankowie, których dobrze znamy i cenimy za ich umiejętności dydaktyczne i zdolności komunikacji międzyludzkiej.

Na jakich łodziach się uczysz ? 
Uczysz się na naszych własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych.W skład naszej armady wchodzą:Tango 730,Twister, Antila, Viva 700

Skład załogi rejsowej 
5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt liczną grupą młodych ludzi. Ograniczona ilość uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie 
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się żywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Po ciężkim dniu nauki manewrowania jachtem codziennie zapewniamy świetną zabawę - ogniska, gitarę i śpiew !!

   

 Zapewniamy:

·         zakwaterowanie na jachtach Tango sport, Sasanka Viva 700, Twister, Antila

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         pełen program szkolenia na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Plan kursu :  

Plan dnia jest ramowy, uzależniony od warunków pogodowych i etapu kursu - może więc ulec zmianom.

08:00 Pobudka i śniadanie

09:00 - 09:10  Apel

09:30 - 15:00   Zajęcia na wodzie

15:00 - 16:00  Przerwa obiadowa

16:00 – 18:00  Zajęcia teoretyczne

18:00 – 22:00  Kolacja, nauka własna, ogniska

22.09 - 29.09.2018

 

Akwen nawigacyjny: Morze Celtyckie i Zatoka Biskajska

Miejsce początku i końca rejsu: Trinité-Sur-Mer

Przelot: Warszawa - Bruksela - Nantes, do portu dojazd samochodem

Półwysep bretoński ma bardzo zróżnicowaną linię brzegową, usianą gęsto portami w ujściach rzek, a sam akwen z licznymi wyspami stanowi doskonałe miejsce do szkolenia. Ponadto, nietknięta masową turystyką, Bretania zachowała miejscami klimat XIX-wiecznego żeglarstwa: architektura portowa, drewniane jachty i kutry, muzea marynistyczne gdzie stoją jednostki pamiętające czasy herbacianych kliprów. Bretania to także kuchnia inna niż we Francji, i ludzie żeglujący tu od pokoleń, w dobrą i złą pogodę.

Jest tam ciepło, wiatru i delfinów nie brakuje, a w porty, miasteczka i plaże nie wgryzł się beton. Nice playground – mówią o tym miejscu angielscy żeglarze. Bretania zasługuje na uwagę z wielu powodów, oprócz wiatru i delfinów, można tam doświadczyć oceanicznych pływów jak nigdzie w Europie ; ich skok w Saint Malo sięga 13 m wysokości (a w Granville nawet 16 m). Na otwartej wodzie, przekłada się to na prądy o zmiennej sile i kierunku. O ile na Morzu Północnym, prąd pływowy stanowi utrudnienie dla żeglarzy, zlekceważenie go w Bretanii grozi poważnymi konsekwencjami dla jachtu i załogi. Zdobywanie umiejętności nawigowania w takich warunkach jest jednym w celów wyprawy w ten rejon. Ponadto, w czasie rejsu będziemy szkolić się znawigacji terrestrycznej i astronawigacji, przy użyciu kompasu i sekstantu. 

W zależności od profilu i oczekiwań załogi, każdy z planowanych rejsów może mieć mniej lub bardziej wytężony charakter, od kabotażu u wybrzeży Francji z większą dozą manewrówki na wodach pływowych, po wyprawę przez Biskaje do Hiszpanii i z powrotem, podczas której skupimy się na astronawigacji.

Bardziej niż na ilości godzin stażu morskiego, zależy nam na ich jakości.

Wrzesień jest słonecznym miesiącem w Bretanii, średnie temperatury w tym okresie to 17°C – 20°C. Na wodzie jest chłodniej niż na lądzie, trzeba to wziąć pod uwagę. Temperatura wody waha się od 16°C do 17°C, więc do kąpieli przyda się pianka. Tak jak latem, klimat jest stabilny, za to wiatr jest już bardziej obecny, mimo to, do późnojesiennych sztormów jeszcze daleko.

Przykładowa trasa: Trinité-Sur-Mer - Port Tudy (33Nm) - Douarnenez (83Nm) - Paimpol (145Nm) - Camaret-Sur-Mer (132Nm) - Lorient (90Nm) - Trinité-Sur-Mer (32Nm)

Przebieg i trasa wyprawy są ustalane wspólnie biorąc pod uwagę prognozę pogody oraz możliwości i chęci załogi, dzięki czemu, nawet jeśli płyniemy daleko, to bezpiecznie, z planem „B” w zanadrzu. Pierwszego dnia, przeprowadzamy szkolenie obejmujące zasady bezpiecznego poruszania się na pokładzie, postępowania w sytuacjach awaryjnych, obsługę sprzętu ratowniczego oraz korzystania z radia UKF. Specyfika akwenu oraz charakter wyprawy, niezależnie od wybranej trasy, wymaga podziału załogi na wachty, co najmniej dwu-osobowe.

Szybki i bezpieczny jacht, dostosowany do akwenu pływowego, typu RM lub Jeanneau (rejs kabotażowy) albo półregatowa jednostka klasy First lub Sun Fast (rejs transbiskajski). Pełnomorski jacht z przestronnymi kajutami, kuchnią, łazienką z prysznicem i WC oraz pełnym wyposażeniem nawigacyjnym, a także pontonem z silnikiem zaburtowym. Żagle marszowe z pełnolistwowym grotem oraz spinaker symetryczny.

Jednostka o dużej dzielności, a jednocześnie stabilna i dająca poczucie komfortu. Konstrukcja kadłuba charakteryzująca się odpowiednim profilem kilu lub wyposażona w kile bliźniacze, pozwala na bezpieczny kabotaż; cumowanie w portach osuchowych oraz kotwiczenie blisko brzegu w zatokach. W przypadku rejsu transbiskajskiego, preferowany będzie jacht o większym potencjale szybkości i o większej dzielności. 

Koszt tygodniowego rejsu: 540 EUR/os. Koszt obejmuje jacht, jego wyposażenie dodatkowe oraz ubezpieczenie. Dodatkowo, trzeba liczyć 150 EUR składki na kasę jachtu (zaprowiantowanie, paliwo, opłaty portowe, itp.)

Kontakt: kpt. Ziemowit Stańczyk ziemek@wrejs.pl tel.: 888 011 148                                      kapitan jachtowy PZŻ, RYA/MCA Yachtmaster, Instruktor żeglarstwa

Więcej informacji na stronie wrejs.pl 

Rejs stażowo - szkoleniowy

po Bałtyku i Morzu Północnym

 

Termin                                                                     

 I   21 08  -  30  08 2016       Trasa: Szczecin -  Amsterdam    

II   30 08  -  08 09 2016        Trasa: Amsterdam  - Szczecin                   

Rejs po rodzimym Bałtyku i Morzu Północnym organizujemy dla osób, które już wcześniej zasmakowały w żeglarstwie, posiadają podstawowe uprawnienia, a pałają nieodpartą chęcią poznania czegoś nowego, emocjonującego i niezwykłego, pragną wciąż rozwijać swoje umiejętności żeglarskie.  Morze Bałtyckie jest trudne, zimne i wymagające, a jednocześnie kusi swym urokiem niejednego pretendenta do tytułu nieustraszonego wilka morskiego. Pod żaglami dużego, stalowego, dzielnego i bezpiecznego jachtu  kursanci mogą zdobyć cenne doświadczenie w trudnych warunkach żeglugowych.

 

 Cena: 1595 pln

          250 pln kasa jachtu ( opłaty portowe, paliwo, wyżywienie do rozliczenia na koniec rejsu )

          250 pln Bus- do lub z Amsterdamu ( dojazd do lub z Szczecina we własnym zakresie ) 

 

Zapewniamy:

    •       kapitana

    •       jacht Cetus 8  "Gaudeamus"

    •       staż do stopnia  JACHTOWEGO  STERNIKA MORSKIEGO    

    •       ubezpieczenie KL

    •       wyżywienie ( kasa jachtu ) 

    •       szkolenie z obsługi GPS, UKF oraz innego sprzętu pokładowego

    •       niezapomnianą przygodę pod żaglami

Komandorem rejsu jest Kapitan Krzysztof Stańczyk tel.+ 48  605 736 440 

W czasie rejsu zależnie od warunków pogodowych  istnieje możliwość wypływania ok. 100 godzin, które niezbędne są do uzyskania stażu do stopnia sternika morskiego.

     

                                     CZAS POPŁYNĄĆ NA MORZE!!!

 

 szczegóły na maila: biuro@zeglarskiewakacje.pl

 

Masz pytania dzwoń  teraz +48 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Szkolenie stacjonarne na żeglarza jachtowego

w sezonie 2017 nie będzie prowadzone

 

Uprawnienia do zdobycia
Stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele do godziny 17)     

Gdzie się odbywa ? 
(Mazury) W ośrodku szkoleniowym AZS Wilkasy, nad jeziorem Niegocin.
http://www.azs-wilkasy.com.pl/

Ile trwa szkolenie ?
 Trwa 14 dni. Przez pierwsze 7 dni odbywa się manewrówka na idealnym dla początkujących jachcie Omega. W tym czasie uczestnicy kursu zakwaterowani są w domkach. W kolejnym tygodniu podnosimy poprzeczkę - kursanci zostają zakwaterowani na większych jachtach kabinowych - Sportina 682, na których pod koniec turnusu odbywa się egzamin praktyczny. W czasie turnusu odbywa się także pełne szkolenie teoretyczne - 6 wykładów tematycznych, prace bosmańskie, zajęcia z ratownictwa. 

 

Cena obejmuje :

·         zakwaterowanie

·         wyżywienie

·         szkolenie praktyczne

·         szkolenie teoretyczne

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Cena : 

·         1695 PLN

·         130 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

·         125 PLN opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza jachtowego dla osób uczących sie poniżej 26 roku życia.                                                            

Wymagania :

·         Ukończone 14 lat.

·         Niepełnoletni - zgodę rodziców na uczestnictwo w kursie.  do pobrania w zakładce "Kontakt"

 

Galeria