Terminarz:

Akwen nawigacyjny: Morze Egejskie Cyklady

Miejsce początku i końca rejsu: Ateny 

Przelot: Modlin-Ateny (Ryanair) 

Terminy: 

15 10 - 22 10 2022

Jacht - Katamaran Lagoon

Cena 590 euro - dorosły , 490 euro dziecko

 

dziecko2

Grecja jest najbardziej wyspiarskim krajem w Europie, a żeglowanie od wieków jest koniecznością na archipelagach morza Egejskiego. Jesienią wiatry są bardziej sprzyjające i stabilne. Ponadto, cały region jest znany z niezmiennie słonecznej pogody, od wiosny do późnej jesieni, a temperatura wody w pażdzierniku osiąga 22°C do 24°C.

Dystans pomiędzy wyspami pozwala każdego dnia odkrywać inną, nie nużąc młodych wilków morskich, które będą miały czas i na naukę sztuki żeglarskiej, i na zabawę w przejrzystej wodzie w cichych zatoczkach odwiedzanych po drodze. Dzieci będą mogły, w bezpiecznych warunkach, uczestniczyć w manewrach, poznawać elementy nawigacji, uczyć się węzłów, sterować.

Rejs odbędzie się na wygodnym i bezpiecznym katamaranie typu Nautitech lub Lagoon, z przestronnymi kajutami wraz z pościelą i ręcznikami, kuchnią, kilkoma łazienkami z prysznicem i WC. Jednostka z pełnym wyposażeniem nawigacyjnym, żaglami marszowymi z pełnolistwowym grotem, oraz pontonem i silnikiem zaburtowym. Katamaran jest dodatkowo wyposażony w środki bezpieczeństwa dostosowane dla dzieci.

Katamaran zapewnia żeglarzom więcej przestrzeni mieszkalnej, jest też znacznie mniej podatny na przechył, co zwiększa wygodę żeglowania, a ponadto, w kursach pełnych, ma potencjał pływania szybciej niż jednokadłubowiec. Mniejsze zanurzenie pozwala głębiej kotwiczyć katamaranem w zatokach i basenach portowych. 

Koszt tygodniowego rejsu : 590EUR/os, 490 EUR/ dziecko. Koszt obejmuje jacht, jego wyposażenie dodatkowe oraz ubezpieczenie. Dodatkowo, trzeba liczyć 150 EUR składki na kasę jachtu  (zaprowiantowanie, paliwo, opłaty portowe, itp.)

Kontakt: kpt. Ziemowit Stańczyk ziemek@wrejs.pl                 
tel.: 888 011 148                                                           
kapitan jachtowy PZŻ, RYA/MCA Yachtmaster, Instruktor żeglarstwa

kpt Przemek Stańczyk biuro@zeglarskiewakacje.pl 

tel: 603 677 788

kapitan jachtowy PZŻ, instruktor żeglarstwa

 

Więcej o żeglowaniu z dziećmi:

Maluchy na pokładzie

Galeria