Terminarz:

 Rejs dla dzieci. 

 

1. 25 06 - 08 07 2023   -  brak wolnych miejsc
2  09 07 - 22 07 2023   - brak wolnych miejsc

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)    

Gdzie rozpoczyna się rejs?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin

Jak wygląda rejs? 

Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia starają się płynać razem. 
Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości -  Sztynortu, Mikołajek, Giżycka. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa. A wieczory??  Ogniska, szanty,…

  Zapewniamy :

·         zakwaterowanie na jachtach  Bolero 805 lub Tango 730 Sport

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

 

Terminy:

1. 25 06 - 08 07 2023   
2  09 07 - 22 07 2023    
 

 Cena :

·   2995 PLN

·   255 PLN dojazd Łódź - Warszawa - Wilkasy - Warszawa - Łódź 

 

Dla kogo rejs ?
Dla uczniów szkoły podstawowej. Minimalny wiek uczestników 12 lat, maksymalny 16.  Przeznaczony jest dla osób, które wyrosły już z Optymistów i teraz chciały by spróbować żeglarstwa  biwakowego oraz dla tych którzy nie byli jeszcze nigdy na żaglach, a chcieliby sprawdzić czy zasmakują w tym fascynującym sporcie. Podczas rejsu istnieje możliwość szkolenia i zdania egzaminu na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO ( tylko dla osób powyżej 14 lat ) 

Na jakich jachtach pływamy?
Rejsy wędrowne organizujemy na dużych bezpiecznych i komfortowych jachtach Antila 26 oraz na szybkich regatowych jachtach klasy Tango 730 sport.Skład załogi rejsowej 
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim  dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie

W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. Intendentka  przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)    

Galeria