W tym sezonie mija 22 lata od pierwszego rejsu ALBATROSA !

 

Wyjątkowa tajemnica sukcesu i popularności Albatrosa polega na wielkości naszego klubu. Jest rodzinny, nieduży, dzięki czemu rejsy z nami nie przypominają spędów wielu obcych osób nie mających ze sobą nic wspólnego. Na rejsach Albatrosa wszyscy się znają, co pozwala stworzyć wspaniałą atmosferę bliskości i przyjaźni. Instruktorzy nie są przypadkowymi ludźmi, o których wiemy tylko tyle ile napisali o sobie w CV. My ich doskonale znamy!! Są to nasi wychowankowie - uczestnicy rejsów z poprzednich lat. Wyróżniają się szczególnymi umiejętnościami dydaktycznymi i wychowawczymi, a jednocześnie są ciepli i życzliwi. Do tej pory możemy się pochwalić "własnoręcznie" wyszkoloną grupą 3 kapitanów, 12 sterników morskich oraz rzeszą sterników i niezliczoną liczbą żeglarzy. A nie bez znaczenia jest, że znakomita większość z nich zdobywa także wyższe wykształcenie - są wśród nas lekarze, prawnicy, architekci, budowniczy.


W naszym Klubie największy nacisk kładziemy na szkolenie i zdobywanie umiejętności praktycznych, które są wymagane do uzyskania wymarzonych uprawnień. Uczymy samodzielności, a jednocześnie poprzez specyfikę żeglarstwa uczymy również pracy w zespole. W naszej bogatej ofercie można znaleźć różne rejsy w czasie których szkolimy na stopnie:

  • żeglarza jachtowego,
  • sternika motorowodnego,
  • jachtowego sternika morskiego,
  • licencję na holowanie narciarza i innych obiektów pływajacych,
  • SRC

Pływamy "kabinówkami" po swojskich Mazurach, Bavariami po pięknym i malowniczym Morzu Adriatyckim u wybrzeży Chorwacji oraz wspaniałym bruceo sy"Stary" po srogich i zimnych morzach: Bałtyku i Morzu Północnym.


Od wielu lat szczęśliwie współpracujemy ze wspaniałym ośrodkiem szkoleniowo-wypoczynkowym AZS Wilkasy http://www.azs-wilkasy.com.pl/. Tam znajduje się nasza baza, w której rozpoczynają się wszystkie rejsy mazurskie.


Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Jednakże studenci i osoby aktywne zawodowo również znajdą u nas coś dla siebie.

Od 2 lat organizujemy aktywny wypoczynek dzieci na półkoloniach żeglarskich w Łodzi. W tym roku rozszerzamy ofertę dla dzieci o półkolonie wake'owo - pływackie. Nasze półkolonie są niezwykle doceniane przez pracujących w pocie czoła rodziców :-).

 

 


U NAS ZNAJDZIESZ KOLEGÓW I PRZYJACIÓŁ NA CAŁE ŻYCIE!!!

Galeria